Rahvas on oodatud Luige lemmikut valima

Luige laada külastajad saavad juba kolmandat korda valida Talumeiereide juustude hulgast Luige Lemmiku. Seekord on hindamiseks välja pandud laagerdatud juustud. Kõigil kolmel laadapäeval, 10.-12. maini toimub degusteerimine ja võitja kuulutatakse välja pühapäeval kell 12.00.

Talumeiereide Liit osaleb Luige Maaelu Näituslaadal ühise väljapanekuga.  Kohal on nii lamba-, lehma- kui ka kitsepiimatootjad. Pakutakse laia valikut juustudest jogurtite ja kohupiimakreemideni.

Talumeiereisid on Eestis aastate jooksul lisandunud. Eriti põnevaks on läinud tänavu, kus liidu liikmeteks astusid kaks lambapiimatöötlemise talu. Mõlemad on kohal ka Luigel!

Eelmisel aastal valiti Luige lemmikuks Üvasi grilljuust kitsepiimast. Pildil Üvasi talu perenaine ja juustumeister Anne Grünberg

Talumeiereid ootavad laadalisi oma toodangut maitsma ja kaasa ostma juba traditsioonilises asukohas. Ühises väljapanekus on Nopri talumeierei, Üvasi talu, Upruse talu, Männiku talu, Viinamärdi talu, Hõbeda Mõis ja Pajumäe talu. Laadal müüvad oma toodangut veel ka Andri-Peedo talu, Kalamatsi meierei ja Nõmmiku talu.