Luige laada külastajad valisid lemmikuks Nopri Talumeierei Trühvli Gouda juustu

Talumeiereide traditsioonilise juustukonkursi „Luige Lemmik 2020“ võitis tasavägises võistluses Nopri Talumeierei trühvli gouda juust.

Luige näituslaada külastajad said kolmel päevad maitsta kaheksa talumeierei juustusid ja valida nende seast oma lemmiku. Iga talu sai konkursile välja panna ühe juustu. Esindatud olid lehma-, kitse- ja lambapiimast valmistatud käsitööjuustud. Hindajaid oli kokku üle 600.

Talumeiereide Liidu juhatuse liige Mirjam Pikkmets õnnitles konkursi võitjat ja ütles tänukõnes: „Juba neljandat aastat järjest võisime veenduda, et talumeiereid teevad väga häid ja kvaliteetseid tooteid. Kõikidele konkursil osalenud juustudele leidus poolehoidjaid – kõik 8 juustu tegid tubli hääletulemuse ja vahed olid üsna väikesed. Sellel aastal oli tarbijatel valikut teha keerulisem, sest juustud olid väga erinevad nii tooraine, vanuse kui ka lisandite poolest. Enim hääli kogus suus sulav trühvli gouda juust.“

Konkursi võitja Tiit Niilo tõdes, et tarbijat ei heiduta võõramaised lisandid juustus. See annab julgust järgmisteks katsetusteks väärt toorainele erinevate lisandite juurdepanekul.

Konkursil osalesid: Nopri talumeierei, Üvasi talu, Upruse talu, Männiku piimalambad, Viinamärdi talu, Andri-Peedo talu, Mätiku talumeierei ja Kalamatsi meierei. Konkursi elluviimist rahastati turuarendustoetuse abiga. Talumeiereide Liit on tegutsenud alates 1999. aastast ja ühendab 25 piimatootmise ja -töötlemisega tegelevat talu üle Eesti.

Lisainfo:
Mirjam Pikkmets
Tel: 5656 9491, e-post: talumeiereid@gmail.com
www.talumeiereid.ee